گلزار بهاره
 

آشنایی با گل های تابستانی

آشنایی با گل های تابستانی

تابستان از راه رسیده و همراه خود گرما و آفتاب را به ارمغان آورده است. تابستان برای همگی یادآور شادی و رنگ های متنوع و زیبا می باشد.
گل های فصلی تابستان هم مانند ماهیت این فصل، رنگارنگ، شاداب و پر انرژی هستند.

در ادامه درباره شاخص ترین گل های تابستانی صحبت می کنیم:

گل جعفری Marigold

گل جعفری Marigold که به گل همیشه بهار هم شناخته می شود، ترکیبی بی نظیر از رنگ های طلایی، برنجی و مسی دارد و یکی از محبوب ترین گل های فصل تابستان است چرا که نگه داری آن آسان است، ظاهری شاداب و پر انرژی دارد و برای مدت طولانی عمر می کند.

گل ادریس Hydrangea

گل ادریس Hydrangea از اواخر فصل بهار تا اوایل پاییز موجود است و تنوع و گوناگونی مختلف آن توجه همه را به خود جلب می کند. جالب این است که رنگ این گل ها بسته به مقدار یون موجود در خاک آن ها تغییر می کند.

گل گلاردیا Gaillardia

گل گلاردیا Gaillardia، این گل زیبا با رنگ آمیزی زیبای منحصر به فرد، بسیار بادوام است و هر خاکی حتی خاکهای ضعیف و آبیاری کم هم تحمل می کند.

گل مینا ASter

گل مینا Aster در اواسط شهریور شکوفا می شود و نماد عشق و صبر است. این گل های ستاره مانند در طیف های مختلف رنگ های بنفش، ارغوانی و صورتی موجود است.

گل پنج هزاری Black-eyed Susan

گل پنج هزاری Black-eyed Susan یکی از گونه های وحشی و بی دوام گل سوسن هست که در ایران به گل ژاپنی هم شناخته می شود. این گل زرد رنگ در قدیم نماد عدالت بوده است.

گل مروارید Coneflower

گل مروارید Coneflower یکی از گونه های گل آفتاب گردان است که مصرف دارویی نیز دارد. این گل به دلیل عمر طولانی برای استفاده در دسته گل، سبد گل یا باکس گل هدیه بسیار مناسب است.

گل کوکب Dahlias

گل کوکب Dahlias که در ایران با نام گل داالیوس هم شناخته می شود، گلی زیبا، رنگارنگ و بشاش است که تنها در فصل تابستان می روید.

گل پیونی Peony

گل پیونی Peony، این گل کرکی و توپ مانند هر ساله در اوایل فصل تابستان وارد بازار می شود. بوته این گیاه بیش از 20 سال عمر می کند.

گل فلوکس Phlox

گل فلوکس Phlox که به عنوان ماه صورتی هم شناخته می شود، گل صورتی رنگ کوچک پنج پر است که برای اولین بار در شور امریکا دیده شده است.

گل اسطوخدوس Lavender

گل اسطوخدوس Lavender علاوه بر خواص فوق العاده دارویی، گل خوشه ای بنفش رنگ و زیبایی است که رایحه خوش آن بسیار دلپذیر است و در کنار سایر گل های تابستانی می تواند زینت بخش سبد گل، باکس گل و یا دسته گل زیبای شما باشد.
همچنین گل اسطوخدوس حشرات موذی که در فصل تابستان بر تعداد آنها افزوده می شود را دور می کند.

گل آستیلب Astilbe

گل آستیلب Astilbe، در طیف رنگی صورتی، گلبهی و قرمز وجود دارد و در کنار سایر گل های رنگارنگ و شاداب تابستانی، می تواند دسته گلی رنگارنگ و پرانرژی را پدید آورد.

منبع: مجتمع گل و گیاه گلزار بهاره - نویسنده: محبوبه ترکمنی